Jeden zespół – wspólny cel. Tak wygląda społeczna odpowiedzialność w Getin Noble Banku.

Getin Noble Bank od wielu lat angażuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu, kierując się przy tym prostą zasadą: słuchać, rozmawiać i odpowiadać na konkretne potrzeby. Warto podkreślić, że inicjatorami akcji organizowanych przez bank są głównie jego pracownicy, co ma też swój ciąg dalszy. Zaangażowanie w akcje charytatywne okazuje się świetną metodą samorealizacji, która daje bardzo wyraźne poczucie satysfakcji z niesionej pomocy, dodatkową motywację oraz integruje ze współpracownikami.

W 2019 roku bank z sukcesem realizował kolejne założenia strategii związanej ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Aktywnie angażował się w pomoc pracownikom i ich rodzinom w trudnej sytuacji oraz działał na rzecz potrzebujących dzieci i zwierząt z lokalnych społeczności. Pracownicy wspierali również działania Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, ogólnopolskie akcje krwiodawstwa oraz zgłaszali pomysły kolejnych inicjatyw, które bank, jako pracodawca wspierał i umożliwiał ich realizację. Flagowe akcje charytatywne Getin Noble Banku, zainicjowane przez pracowników to: Bieg Fair Play, Getin Crew oraz Akcja Świąteczna. Te trzy wydarzenia, których popularność wśród załogi rośnie z roku na rok, najlepiej odzwierciedlają CSR-owe hasło przewodnie banku: „Jeden zespół – wspólny cel”.

 Bieg Fair Play

To akcja organizowana nieprzerwanie od 2013 roku, która powstała z inicjatywy pracowników. Celem wydarzenia jest zebranie jak największej kwoty, która każdego roku przekazywana jest na leczenie potrzebującej osoby z najbliższego otoczenia banku. W 2019 roku odbyła się już siódma edycja biegu, a zebrane środki otrzymał Antek chory na Dystrofię Mięśniową Duschenne’a z delecją eksonów 46-51, co wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. W tej edycji udział wzięło ponad 1400 osób, w tym 663 biegaczy, którzy wspólnie pokonali 3315 km. Ten dystans, przy wsparciu Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, zaowocował zebraniem kwoty 14 945 zł na leczenie chorego Antosia. Bieg Fair Play to również szereg wydarzeń towarzyszących, w których udział mogą wziąć nie tylko pracownicy Getin Noble Banku, ale również ich rodziny oraz osoby z zewnątrz. To np. zabawy dla dzieci, treningi grupowe czy stoiska z przekąskami. Warunki wydarzenia za każdym razem dostosowane są tak, aby udział w nim mogły wziąć również osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto uczestnicy są zwolnieni ze wszelkich opłat, a całość kosztów organizacji pokrywa bank. Warto dodać, że Bieg Fair Play to za każdym razem historia innej osoby potrzebującej wsparcia. Zmieniają są również miasta, w których odbywa się wydarzenie, po to, żeby wszyscy pracownicy wraz z rodzinami mogli wziąć udział w wyjątkowej akcji – zintegrować się, spędzić miło czas i pomóc.

 Getin Crew

Realizując projekt Getin Crew pracownicy banku co roku dają najlepszy przykład, jak w zaledwie kilkanaście minut można uratować życie aż kilku osobom. Przykładowo tylko w 2019 zebrano aż 50 litrów krwi. To akcja organizowana nieprzerwanie od 2014 roku. Zbiórka odbywa się zawsze w dwóch etapach – jako edycja wiosenna i jesienna, w centralach Getin Noble Banku w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Partnerami wydarzenia są Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich. Bank jest szczególnie dumny z tej inicjatywy, ponieważ honorowe krwiodawstwo ma ogromne znaczenie, przede wszystkim w okresie wakacyjnym, kiedy zapotrzebowanie szpitali na krew znacznie wzrasta. Krew to najcenniejsze dobro i lek, którego niczym nie można zastąpić. Nawet najnowocześniejsze metody leczenia i najbardziej skomplikowane operacje nie byłyby możliwe, gdyby zabrakło krwi. Dlatego pracownicy Getin Noble Banku każdego roku bez wahania decydują się oddać krew potrzebującym.

Akcja Świąteczna

Święta to naturalny czas, który w sposób szczególny kojarzy się z pomaganiem, ciepłem i wyjątkowa atmosferą. Dlatego i w grudniu każdego roku Getin Noble Bank prowadzi akcje świąteczną, która w 2019 roku została zmodyfikowana i wzbogacona o aukcję charytatywną. W pierwszym etapie nazwanym „Zostań św. Mikołajem”, pracownicy spełnili indywidualne prośby podopiecznych wybranej placówki. W minionym roku wsparcie otrzymali wychowankowie Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotle k/Wrocławia. Dzieci napisały wcześniej listy z prośbami o wymarzone prezenty, a dzięki zaangażowaniu pracowników banku spełnionych zostało ponad 60 świątecznych marzeń. Dodatkowo przeprowadzona została zbiórka, która zakończyła się zebraniem sześciu kartonów nowych książek, puzzli, gier i innych zabawek, które bank przekazał do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku. Drugi etap akcji świątecznej to aukcja charytatywna pod patronatem Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, której inauguracja odbyła się w grudniu 2019 roku. Udział w niej wzięli managerowie Getin Noble Banku, a zebrane środki przekazano na rzecz Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach. Na aukcję zostały wystawione przedmioty wykonane lub zorganizowane przez pracowników. Pod przysłowiowy młotek poszły m.in. własnoręcznie robione stroiki świąteczne, grafiki i obrazy, regionalne przysmaki, książki z autografami, a nawet koszulka z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego.

ŹródłoGetin Bank

POLECANE