Podgląd kont i kart z innych banków

ING Bank Śląski jako pierwszy na polskim rynku umożliwił klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu – w systemie bankowości internetowej Moje ING. Dodatkowo, klienci banku mogą uzyskać pożyczkę w oparciu o historię kont z innych banków, które dodali do Mojego ING. Klient nie musi dostarczać do banku dokumentów potwierdzających dochody, ponieważ są one szybko weryfikowane na podstawie widocznej historii rachunku z innego banku.

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

To innowacyjne rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez PSD2, czyli obowiązującą od połowy września unijną dyrektywę o usługach płatniczych, która otwiera bankowość na podmioty trzecie.

Usługa Dodaj konto z innego banku to dopiero pierwszy krok w świecie open banking. W przyszłości planujemy połączyć ją z usługą zarządzania finansami oraz możliwością inicjowania płatności w Moim ING – mówi Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

POLECANE