Pomaganie w duchu less waste

ING Bank Śląski od wielu lat przekazuje w formie darowizn rzeczowych zużyty sprzęt w postaci laptopów, komputerów PC, monitorów, drukarek ale także mebli, które nadają się do użytkowania. Otrzymują je potrzebujące szkoły, przedszkola, biblioteki, fundacje, stowarzyszenia, placówki opiekuńczo- wychowawcze oraz inne organizacje. Jest to dla banku zarówno forma wsparcia placówek sprzętem niezbędnym dla działań na rzecz dzieci i młodzieży ale także działanie w duchu less waste i ekonomii cyrkularnej.

Sprzęt zamiast trafić do utylizacji, dostaje drugie życie w miejscach, gdzie jest potrzebny. Tylko w 2021 roku (do końca listopada) ING Bank Śląski przekazał 73 placówkom: 683 komputery PC, 730 monitorów, 127 laptopów i 117 drukarek, co przekłada się na darowizny o wartości ponad 202 tysięcy zł oraz meble o wartości ponad 31 tysięcy zł.

Dodatkowo bank uruchomił platformę meblową, która służy do odkupu mebli (biurek, krzeseł, szafek) pochodzących z likwidacji, relokacji czy modernizacji. Każdy z pracowników ma możliwość odkupu mebli po preferencyjnych cenach a całość zebranej kwoty trafia na konto Fundacji ING Dzieciom.

POLECANE