Projekt #Zdrowie finansowe

ING Bank Śląski w 2021 roku zainicjował program #Zdrowie finansowe, realizowany z Fundacją Think! Projekt wpisuje się w działania związane z kierunkiem #ING dla przedsiębiorczych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju banku, który skupia się między innymi na rozwijaniu edukacji finansowej Polaków.

Celem projektu jest kształtowanie dobrych nawyków w gospodarowaniu pieniędzmi, wsparcie w myśleniu i patrzeniu na finanse osobiste, nauka rozmawiania o pieniądzach z bliskimi, wskazanie dobrych praktyk czy sposobów rozwiązań, które mogą pomóc odnaleźć się w zmianie oraz przedstawienie rozwiązań i wsparcie w sytuacji kryzysu.

W ramach projektu, zrealizowano wiele działań, które mogą pomóc w zwiększeniu wiedzy na temat finansów osobistych. Jednym z głównych źródeł inspiracji jest portal www.zdrowiefinansowe.pl, na którym znajdują się przydatne wskazówki i podpowiedzi  m.in. na temat budżetu domowego, oszczędzania i planowania czy dobrych nawyków finansowych w formie artykułów, infografik animacji i narzędziowników. Portal posiada 9 tysięcy unikalnych użytkowników. Na kanale youtube projektu można znaleźć webinary, rozmowy z ekspertami oraz prawdziwe historie rodzin. Do tej pory program miał w sumie 2 100 000 odbiorców i był również promowany na social media ING Banku Śląskiego.

POLECANE