PZU

Zofia Markulis – Dyrektor ds. E-Commerce, PZU

Prawie już zapomnieliśmy o pandemii i coraz częściej latamy na wakacje i city breaki. Czy zaobserwowali Państwo w ostatnim roku zwiększone zainteresowanie wykupem polisy turystycznej?

Obserwujemy wśród  Polaków wzrost znajomości produktów z sektora ubezpieczeń, w tym również ubezpieczeń turystycznych. Klienci planując wyjazd wiedzą, że warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa i komfortu, wykupując ubezpieczenia. Poprzez internetową platformę mojePZU oferujemy zakup PZU Wojażer nawet w dniu wyjazdu. Dzięki temu klienci mogą łatwo z pomocą telefonu lub komputera ubezpieczyć podróż i zacząć korzystać z ochrony już tego samego dnia.  Sam proces zakupu jest szybki, prosty i intuicyjny, a dzięki aplikacji mojePZU mobile dostosowany do wymogów urządzeń przenośnych. Użytkownicy mojePZU coraz chętniej i liczniej zawierają zdalnie ubezpieczenia turystyczne, co ma odzwierciedlenie  we wzroście sprzedaży w kanale cyfrowym.

Czy Polacy poruszający się po Unii Europejskiej także wykupują ubezpieczenie czy w przypadku zachorowania zdają się tylko na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) gwarantuje jedynie podstawową opiekę medyczną w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku za granicą. Polisa PZU Wojażer to kompleksowa ochrona w trakcie podróży – od momentu wyjścia z domu aż do powrotu z wyjazdu. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie zarówno w Polsce, jak i za granicą, w różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak np. nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie czy zaostrzenie się choroby przewlekłej. Ubezpieczenie zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia, a w razie potrzeby również transport medyczny do miejsca zamieszkania. Polisa pokryje również wydatki związane z koniecznością kontynuacji rozpoczętego za granicą leczenia już po powrocie do domu. Klienci bardzo chętnie korzystają z naszego ubezpieczenia turystycznego PZU Wojażer planując wyjazd nie tylko do Unii Europejskiej, ale również innych krajów świata.

Czym kierują się klienci wybierając wariant polisy turystycznej? Czy częściej sięgają po najprostsze i zarazem najtańsze oferty czy wolą lepiej się zabezpieczyć i decydują się na warianty premium?

Klienci wybierając wariant polisy turystycznej kierują się przede wszystkim swoimi indywidualnymi potrzebami oraz planami podróży. Ważne dla nich jest zapewnienie sobie ochrony w przypadku różnych sytuacji awaryjnych, takich jak choroba, wypadek czy kradzież bagażu. Rozpatrując dostępne możliwości muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak zakres ochrony, czas trwania podróży, wiek, stan zdrowia, jak również region, do którego się wybierają, cel czy charakter wyjazdu.  Wybór wariantu zależy głównie od okoliczności. Klienci sięgają zarówno po najprostsze i najtańsze oferty jak i bardziej kompleksowe polisy. W tym drugim przypadku mają pewność lepszego zabezpieczenia i korzystniejszych warunków ubezpieczenia.

POLECANE