Aegon wspiera aktywnych seniorów

Aegon to jedna z czołowych grup finansowych. Misją firmy jest pomoc ludziom w osiągnięciu bezpieczeństwa finansowego na każdym etapie życia. Realizując ten kierunek, Aegon został partnerem programu Silver Starters, wspierającego przedsiębiorczość osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Aegon jest jedną z największych światowych grup finansowych oferujących ubezpieczenia na życie i programy emerytalne. Centrum Długowieczności i Emerytur Aegon każdego roku bada stan przygotowania – nie tylko finansowego – do emerytury. Tematy związane z emeryturami i aktywnością w podeszłym wieku są zatem obecne we wszystkich obszarach działalności firmy.

Program Silver Starters, organizowany na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, jest skierowany do osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia i chcą zdobyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy programu wzięli udział w 8-tygodniowym szkoleniu złożonym z kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. W trakcie całego projektu zapoznali się oni z zagadnieniami dotyczącymi tworzenia własnego pomysłu na biznes, komunikacji z klientem, promocji, podstaw marketingu oraz wieloma innymi.

Chętni do udziału w programie przez prawie 3 miesiące mogli zgłaszać swoje pomysły na własny biznes. Ostatecznie w programie wzięło udział niemal 40 osób wyłonionych w wyniku selekcji zgłoszonych projektów. Uczestnicy nie tylko zdobywali nową wiedzę, ale również pod okiem mentorów, wśród których znaleźli się doświadczeni eksperci ze świata biznesu, dopracowywali swoje plany biznesowe. Na zakończenie seniorzy zaprezentowali przed ekspertami przygotowane przez siebie pomysły na biznes. Najlepsze z nich otrzymały ufundowane przez firmę nagrody finansowe oraz pakiet konsultacji w profesjonalnym akceleratorze start-upów.

Nabywając nową wiedzę, uczestnicy szkolenia mieli szansę nie tylko zyskać lepszą orientację w zagadnieniach rynkowych, ale także rozwinąć nowe umiejętności, które być może zachęcą ich do założenia własnego biznesu.

W wyniku zmian demograficznych zmienia się nasze spojrzenie na emeryturę. Żyjemy coraz dłużej, więc będziemy spędzać na niej coraz więcej czasu. Będzie to także bardziej aktywny etap życia, w którym będziemy chcieli nadal uczestniczyć w życiu społecznym, utrzymywać relacje z innymi, ale również pracować. Własny biznes może być jednym ze sposobów na utrzymanie aktywności zawodowej również w późniejszym wieku. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zostać partnerem programu Silver Starters, którego zadaniem jest pokazać, że na rozpoczęcie własnej działalności nigdy nie jest za późno – mówi Arkadiusz Chmurzyński, Dyrektor Marketingu i e-Commerce w Aegon.

Program Silver Starters organizowany jest w ramach międzynarodowej sieci Innowacji EIT Heath. Aegon jest również partnerem programu w Holandii, gdzie organizatorem jest Centrum Medyczne Uniwersytetu w Lejdzie.

Idea programu znakomicie wpisuje się w linię sponsoringową Grupy Aegon, jaką jest edukacja finansowa. Aegon jest jedną z największych światowych grup finansowych oferujących ubezpieczenia na życie i programy emerytalne. Centrum Długowieczności i Emerytur Aegon każdego roku opracowuje i publikuje raport dotyczący przygotowania emerytalnego osób w 15 krajach świata, w tym w Polsce. Tematy związane z emeryturami i aktywnością w podeszłym wieku są zatem obecne we wszystkich obszarach działalności firmy.

Starsze osoby często przesuwają się na zawodowy margines i przestają aktywnie się angażować. Problemem jest też społeczne przekonanie, że osiągnięcie wieku emerytalnego jest momentem zakończenia aktywności zawodowej. Własny biznes może być jednym ze sposobów na utrzymanie aktywności zawodowej również w późniejszym wieku. Decydując się na partnerstwo w programie Silver Starters, chcieliśmy pokazać że emerytura może być aktywnym etapem życiadodaje Marcin Pawelec, menadżer ds. komunikacji korporacyjnej w Aegon.

ŹródłoAegon

POLECANE