Santander Orchestra

Santander Orchestra to autorski projekt Santander Bank Polska skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków, wspierający rozwój ich karier. Santander Orchestra to nie tylko orkiestra, ale przede wszystkim projekt edukacyjny łączący praktykę muzyczną na najwyższym poziomie z dodatkowymi zajęciami najczęściej pomijanymi w tradycyjnym kształceniu.

Dlatego oprócz zajęć z światowej sławy muzykami, studenci i absolwenci szkół muzycznych mieli okazję wziąć udział w wykładach teoretycznych dot. prawa autorskiego, zarządzania finansami, biomechaniki ciała, psychologii muzyki, budowania wizerunku i kariery. Staramy się, aby co roku nasz projekt był wyjątkowy, inny niż dotychczas. Po latach występowania z repertuarem klasycznym, w tym roku orkiestra otworzyła się również na muzykę współczesną, jazzową.

V edycja projektu w 2019 r. miała 3 główne odsłony:

–  4 koncerty symfoniczne, w Kielcach, Katowicach, Warszawie, Olsztynie podczas 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena pod batutą Macieja Tworka oraz z udziałem jednego
z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia Yutong Suna oraz śpiewaka Nikoalya Didienko

– 3 koncerty kameralne, w Madrycie podczas celebracji finału UEFA Champions League i Kostrzyniu nad Odrą na Festiwalu „Kostrzyn na Fali” pod batutą Adama Sztaby oraz w Gdańsku występ na Politechnice Gdańskiej  podczas wydarzenia plenerowego pn. „Muzyka letniej nocy” pod kierownictwem Sebastiana Perłowskiego.

– Trasa koncertowa „Symphosphere” z udziałem Leszka Możdżera, Tii Fuller, Larsa Danielssona w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Gdańsku oraz występ podczas Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu.

Projekt od początku konstruowany był jako platforma CSR wspierająca młode talenty i jednocześnie platforma komunikacyjna skierowana do klientów i pracowników banku, jak również do szerokiej opinii publicznej. Dzięki Santander Orchestra muzycy mogą rozwijać się i spełniać swoje zawodowe marzenia. Ogromną wartością jest granie – często po raz pierwszy – w profesjonalnym składzie, w trasie koncertowej, pod dyrekcją wybitnych dyrygentów. Regularnie słyszymy od nich, że w ciągu paru tygodni w ramach Santander Orchestra nauczyli się więcej niż w regularnym trybie. Choć, tu ważne: my naszymi zajęciami uzupełniamy ich podstawową edukację. To nie jest działanie zastępcze, tylko możliwość swoistego wyszlifowania umiejętności. Dla niektórych uczestników to również przepustka do angażu w zawodowych orkiestrach.

Z kolei dla banku ma to bardzo wymierne korzyści wizerunkowe. Przede wszystkim – zadowoleni klienci, którzy są zapraszani na koncerty. Ale – co równie ważne – projekt ma bardzo duży potencjał do budowania pozytywnego sentymentu wokół marki.

Łącznie w 13 koncertach Santander Orchestra w 2019 r. wzięło udział 12 000 słuchaczy.

122 beneficjentów projektu: studentów i absolwentów polskich szkół oraz wyższych uczelni artystycznych wybranych w rekrutacji

155 publikacji o projekcie w mediach

10 430 – liczba obserwujących fanów na Facebooku

145 800 – średni zasięg na Facebooku

POLECANE