Santander Bank Polska w ramach programu edukacyjnego Santander Universidades przy współpracy z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami edukacyjnymi zrealizował inicjatywy, w których uczestniczyło ponad 2800 osób.
W ramach programu w sposób szczególny wyróżniały się akademia online oraz dwa rodzaje stypendiów:
Akademia Santander Univesidades 2021 online.
Bank zrealizował projekt „Akademia Santander Universidades 2021 online” we współpracy z Uniwersytetem Ekonomiczny w Krakowie – cykl webinariów z liderami Santander Bank Polska dla studentów oraz absolwentów polskich uczelni wyższych. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielili się członkowie zarządu oraz menadżerowie Santander Bank Polska.
W trakcie webinariów omawiane były takie zagadnienia jak sztuczna inteligencja, rola lidera, wyzwania i szanse po pandemii COVID-19, bankowość korporacyjna, sytuacja ekonomiczna Polski. W dziewięciu webinariach online wzięło udział ponad 1000 uczestników z ponad 100 polskich uczelni.
– Santander Universidades wspiera edukację, bo kreuje ona wzrost i postęp w przyszłości. Chętnie angażujemy się w projekty takie jak Akademia Santander Universidades, które są dla studentów możliwością poszerzenia wiedzy i połączenie teorii z doświadczeniem praktyków. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta w trakcie Akademii ułatwi start na rynku pracy. – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce
Stypendium Rozwojowe Santander | Biznes w praktyce
Bank wspierał Politechnikę Łódzką w realizacji cyklu webinariów i warsztatów ze znanymi w sieci specjalistami e-marketingu. Spotkania skierowane były do studentów, absolwentów oraz pracowników polskich uczelni wyższych. Ponad 1300 osób z ponad 120 uczelni wzięło udział w sześciu webinariach online m.in. o: promocji firmy w sieci, Instagrama, filmów jako formy reklamy, LinkedIna, copywritingu sprzedażowego, Facebook Ads.
– Kompetencje związane z budowaniem marki w social mediach są w dzisiejszych czasach szalenie istotne dla każdego, kto chce budować od podstaw własny biznes. Skupiając się na wsparciu w rozwoju dążymy do wybierania takich tematów szkoleń, które będą miały realny wpływ na dalsze kroki naszych stypendystów. Cieszymy się z dużego zainteresowania, które wzbudziły webinary i zapraszamy na kolejne szkolenia. – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.
Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council
Bank we współpracy z British Council zorganizował program rozwojowy, skierowany do wszystkich pełnoletnich osób, które chcą podnieść swoje kompetencje językowe. Program składał się z trzech etapów nauki: interaktywna platforma e-learningowa British Council LearnEnglishSelect, 10 lekcji języka angielskiego z nauczycielami British Council na platformie EnglishOnline oraz przekazanie materiałów dydaktycznych „Road to IELTS”, przygotowujących do zdania testu IELTS oraz 100% dofinansowania opłaty za ten test. W programie wzięło udział 500 osób.
– Santander od lat angażuje się we wspieranie środowisk akademickich na świecie. Staramy się przez nasze działania tworzyć platformę, która wspiera edukację i tworzy przestrzeń do współpracy między studentami, uczelniami, a światem biznesu. W trakcie pandemii zaobserwowaliśmy, że wśród absolwentów uczelni i pracowników wielu firm wzrosła potrzeba przekwalifikowania czy pogłębienia kompetencji, które dotąd nie były im niezbędne. Z drugiej strony widzimy, że dynamicznie zmienia się zakres kompetencji, których obecnie oczekują pracodawcy od kandydatów na określone stanowiska. Ze względu na popularyzację pracy zdalnej, ograniczenia geograficzne przestają być kluczowe na rynku pracy, a coraz więcej osób poszukuje możliwości pogłębienia kompetencji językowych. – powiedział Wojciech Leśniewski, Dyrektor Santander Universidades w Polsce.
– Głównym celem British Council jest tworzenie programów, które zaspokajają potrzeby i ambicje młodych ludzi, wspieranie ich rozwoju osobistego, społecznego i gospodarczego, a także promowanie otwartych i inkluzywnych społeczności. Next Generation, najnowsze badanie szczegółowo analizujące polskie pokolenie młodych dorosłych, pokazało wyraźnie, że ambicja, umiejętności i ciężka praca to najważniejsze czynniki decydujące o udanym życiu. Wskazało je aż 80% respondentów. Mimo iż Polska plasuje się bardzo wysoko w rankingach biegłości w znajomości angielskiego, młodzi ludzie często deklarują, że nie czują się wystarczająco przygotowani językowo do międzynarodowych wyzwań. Tymczasem to umiejętność, która otwiera wiele drzwi, pozwala sięgać po lepszą przyszłość, poszerza perspektywy. Stypendium językowe realizowane z Santander Bank Polska to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy wspólnie wspierać ambitne osoby. – powiedział Colm McGivern, Dyrektor British Council w Polsce.