Szkodę można zlikwidować nawet w kilka minut

Transformacja cyfrowa to tworzenie równowagi między procesami online a kontaktem z człowiekiem, a także udostępnienie właściwego kanału we właściwym momencie. Cyfryzując procesy zgłaszania i likwidacji szkód oraz roszczeń podążamy za potrzebami klientów w kluczowych momentach ich życia.

Wypłata odszkodowania to bardzo ważny „moment prawdy” na ścieżce doświadczeń klienta z ubezpieczycielem. Sprawne i empatyczne likwidowanie szkód jest istotne dla budowania długotrwałej relacji z klientem i zaufania do ubezpieczyciela. Jednym z obiecujących trendów jest tworzenie rozwiązań pozwalających na samodzielną wycenę uszkodzeń przez klienta, bez pomocy agenta i biura obsługi. Dzięki prostym, przejrzystym i funkcjonalnym narzędziom on-line oszczędzamy czas klienta i dajemy mu kontrolę nad procesem likwidacji szkody.

Platforma likwidacji roszczeń i szkód

Proces zgłoszenia i wypłaty odszkodowania on-line musi być zrozumiały, szybki i dostępny 24/7, aby klienci chcieli z niego korzystać. W Avivie klient wypełnia kilka informacji o zdarzeniu, po czym automatycznie i w czasie rzeczywistym wyliczana jest należna kwota odszkodowania.

W 2019 roku udostępniliśmy platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń, która jest dostępna dla użytkowników serwisu MojaAviva oraz gości na stronie Aviva.pl. Rozwiązanie umożliwia korzystanie z uproszczonej ścieżki rejestracji i likwidacji szkód i roszczeń online – dla wybranych świadczeń z ubezpieczeń na życie, takich jak narodziny/adopcja dziecka, śmierć bliskich (małżonek, rodzice, dziecko), czy uszczerbek na zdrowiu, a także dla szkód komunikacyjnych – AC. Klienci z chęcią korzystają z naszych rozwiązań online – w przypadku szkód NNW dla uczniów już 80% wszystkich zgłoszeń realizowanych jest w pełni online.

Poprzez platformę w serwisie MojaAviva klienci mogą również śledzić stan zgłoszonej szkody lub roszczenia oraz komunikować się z likwidatorem Avivy (na przykład uzupełniać dane, przekazywać skany, zdjęcia etc.).

Rozwiązanie zostało docenione przez Klientów oraz liderów branży fintech/insurtech. Platforma szkód i roszczeń uzyskała nominacje do wielu prestiżowych nagród, w tym 2019 EFMA-Accenture Insurance Awards, 2019 BAI Global Innovation Awards czy 2019 The Heart Corporate Innovation Awards.

Udostępniliśmy również formularz online zgłoszenia szkody OC, które umożliwia rejestrację szkody w momencie zdarzenia drogowego oraz zgłoszenie Bezpośredniej Likwidacji Szkody.. W kolejnych latach planujemy rozwój funkcjonalności platformy online do likwidacji szkód i roszczeń o kolejne ubezpieczenia.

ŹródłoAviva

POLECANE