Współpraca Nationale-Nederlanden z Fundacją Twarze Depresji

Fundacja Twarze Depresji wspiera chorych w walce z depresją, a także uświadamia społeczeństwo na temat tej choroby i wyzwań z nią związanych. Z badań wynika, że co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją.

Pacjent, którego życiu zagrażają dwie tak poważne choroby, nie powinien czekać w kolejkach na wsparcie. Tymczasem w Polsce w kolejce do terapii z psychoonkologiem można spędzić nawet ponad rok. Fundacja „Twarze depresji” dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden uruchomiła własny program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla chorych na raka, ich rodzin, a także dla osób, które z powodów profilaktycznych powinny udać się do onkologa, ale boją się wykonać pierwszy krok.

Wokół chorób nowotworowych oraz depresji narosło mnóstwo błędnych przekonań i tematów tabu. Dlatego oprócz współpracy z Fundacją prowadzona była akcja społeczna „Rak? To nie tak!”, której celem jest zwalczanie tych mitów oraz edukacja na temat wsparcia psychologicznego jako ważnego elementu profilaktyki i ewentualnego procesu leczenia.

Dzięki programowi wsparcia psychologicznego w chorobach onkologicznych na bezpłatną konsultację online mogło liczyć pół tysiąca osób.

Czas oczekiwania na pomoc psychoonkologa może wynosić nawet rok, dlatego sfinansowane konsultacje przyśpieszają spotkanie z terapeutą. Chorzy otrzymują niezbędne wsparcie znacznie szybciej, co jest niezwykle ważne w przypadku tak poważnych i obciążających również kondycję psychiczną chorób.

POLECANE